nadpis
Úvod Novinky Pejskove Fenky Odchovy Štěňátka Odkazy Kontakty Návštěvní kniha

16.02.2009 Prosba o pomoc
Dne 16.2. v odpoledních hodinách se ztratila naše fenka drsnosrstého jezevčíka, Rina z Heřmanova domu. Ztratila se na hranici okresu Olomouc a Prostějov, poblíž obcí Čelechovice na Hané, Čelechovická Kaple a Lípy. Při procházce odběhla po stopě, bohužel právě v té době začalo hustě sněžit, během půl hodiny napadlo několik cm nového sněhu, takže sníh zakryl všechny stopy. Fenka je tetovaná ve dvou uších, v jednom má čísla 72, ve druhém 533. Na břiše je dobře viditelná jizva po císařském řezu. Pravděpodobně šla po silnici, takže mohla být naložena do auta a odvezena kamkoliv. Za jakékoliv info moc děkujeme.


7.2.-8.2.2009 Na první dvoudenní výstavě v ČR se předvedla v sobotu Sára a Fergi v sobotu i v neděli. Sára získala tituly CAC, CACIB, Fergi byla v sobotu ve třídě mladých druhá, porazila ji moc pěkná fenka z Dánska, ale druhá pozice z šesti přihlášených nás těšila. V neděli pak Fergi ve stejné konkurenci získala vítězstvím ve třídě mladých i titul CAJC.


7.2.2009 Ich. Orka z Heřmanova domu byla dnes nakryta norským psem Ich. Revestreken's Kantor. Kantor je několikanásobný šampion, v poslední době zaznamenal velký úspěch na výstavě v Olomouci, kde získal tituly CAC, NV, BOB, BOG a BOD. Má složeno kontaktní i bezkontaktní norování a honičské zkoušky v Norsku. Pokud vše vyjde jak má, štěňata se narodí v dubnu, odběr bude začátkem června.
Na fotce můžete vidět budoucí rodiče Orku a Kantora, na druhé je pak Kantor se svojí dcerou Jch Corou Delaware.


25.1.2009 Na dnešní výstavě v Trenčíně se předvedla Fergi a Sára. Fergi ve třídě mladých v konkurenci pěti mladých fen získala ocenění V2, Sára v mezitřídě CAC. Sára splnila exteriérové podmínky k titulu Slovenský šampion krásy. Jakmila na jaře složí ZN, bude jí titul přiznán.
Na výstavu nás přišla navštívit i Flintta Viva Moravia. Finu čeká výstavní premiéra na výstavě v Brně. Holkám jsem udělala společné foto a pokusila jsem se i vyfotit Finu v postoji.


Flintta a Fergi Viva Moravia Flintta Viva Moravia Flintta Viva Moravia

23.1.2009 Během posledního týdne odcházela postupně do nových domovů štěńátka z vrhu G. Doma zůstává zatím pejsek,který by měl odejít v sobotu. Část vrhu se objeví na výstavách a zkouškách, velká naděje do budoucna je fenečka Gallia, která je hodně podobná babičce Netty a pak hnědý pejsek Gasper. Přidané fotky k vrhu G.


23.1.2009 Do sekce ŠTĚŇATA přidaný plán vrhů na tento rok.


23.1.2009 Přidané fotky potomků Julinky-fenka Enny a Orky-pes Finn.


10.1.2009 Dnešní den jsme zahájili výstavní sezonu 2009 a také výstavní kariéru naší Fergi. Fergi nás nezklamala a odnesla si moc hezký posudek a ocenění CAJC. Když pak Sára ve třídě vítězů vybojovala tituly CAC a Národní vítěz, byli jsme velmi spokojení. Souboj o titul BOB se nesl v rodinném stylu, naše holky se v kruhu potkaly s Revestreken's Kantorem, otcem naší Sáry. Konečného souboje se zúčastnila Sára a Kantor, otec svou dceru nakonec zaslouženě porazil a získal titul BOB. Odpoledne k němu přidal vítězství ve skupině a následně se stali i vítězem dne. Kantor byl vybrán jako krycí pes pro naši Ich. Orku z Heřmanova domu. Krytí by mělo proběhnout během února.5.1.2009 Štěňátka nám během volných dnů pěkně povyrostla. K vrhu G přidané aktuální fotky. Na novou rodinu u nás čeká jeden pejsek.


Kluci Grim a Gasper

5.1.2009 Sešlo se nám větší množství pěkných fotek našich odchovů. Přidané fotky k vrhům A, C, D, E, F. Děkujeme všem majitelům štěňátek za to že nám fotky štěňátek posílají.


21.11.2008 Vrh G má vlastní stránku a nové fotky – viz Odchovy.


21.11.2008 Z mnoha krásných fotek které nám chodí od majitelů štěňat jsme vybrali dvě. Na první je Flintta Viva Moravia která si užívá sněhové nadílky, na druhé Ami Viva Moravia s úlovkem.


Flintta Viva Moravia Ami Viva Moravia

27.11.2008 Naše Gina dnes přivedla na svět svá první štěňátka. Přez počáteční komplikace jsou všichni vpořádku a daří se jim dobře. Čtyři fenky a dva pejsci budou k odběru v půlce ledna. Některé ze štěňátek jsou ještě volné. Pět štěňat je v barvě divočáka a pejsek je hnědý.


Vrh G po narození Gasper Viva Moravia

18.11.2008 Štěňátka po Jeně Horalka jsou všechna zadaná. Příští týden se narodí vrh po Rině z Heřmanova domu, odběr bude v půli ledna.

Štěňata D Doris
Dáša Dante
Don Pedro Drákula
Drix


15.11.2008 V tento den měla svou naháňkovou premiéru naše Fergi, která vyrazila spolu s Orkou, Julinkou a Danem do hojně zazvěřeného revíru na naháňku. Naši pejskové udělali kus práce a konečný úlovek 13 divočáků je hlavně jejich zásluha. Fergi se ukázala jako velmi ostrá a nebojácná fena, postřelené prase stavěla a udržela na místě, dokud jí nepřišel zbytek smečky na pomoc. Po příchodu domů následoval zasloužený odpočinek u krbových kamen.


Ve stejný den měla loveckou premiéru i Flintta Viva Moravia. I ona se projevuje jako velmi nadějný lovecký pes, s výbornou hlasitostí na stopě i orientací v terénu.

Fergi a úlovky Fergi s Petrem a divočáky
Odpočinek po naháňce
A do třetice, v tento den jsem byla na výstavě v Praze s fenkou Jch. Cora Delaware. Sára získala ocenění výborná 2 a zakončila tak letošní výstavní sezonu.

3.11.2008 Štěňátkům jsou čtyři týdny! Dva kluci čekají na nové majitele.

Fotky štěňátek ve věku 4.týdnů:

Všichni pohromadě kluci
pejsek tmavý

1.11.2008 Jch. Cora Delaware na MVP v Nitře poprvé ve třídě dospělých a hned CAC a CACIB. Máme velkou radost.

30.10.2008 Majitelé Dorra Viva Moravia nám poslali fotku, která bude Dorra reprezentovat v seznamu chovných psů. Myslím že se moc povedla.
Dorro získal na výstavách tituly CAJC a CAC, na zkouškách Norník, ZV I.cena, ZN 84 bodů, BL I. cena. Další zkoušky ho čekají.

Dorro


26.10.2008 Na KV v Praze se předvedly Orka, Sára a Fergi. Všechny získaly výborný posudek, nebyla jim vytknuta žádná vada a i když jsme na tituly nejvyšší tentokrát nedosáhly, holky mi udělaly velkou radost. Nejvíce se líbila Orka, která ale bohužel byla jen ve třídě čestné, kterou ale k mé velké radosti vyhrála. Fergi získala ocenění VN v dorostu a Sára výborná 4 ve třídě mladých v konkurenci 12 mladých fen. Titul BOB ale zůstal v rodině, získala ho dcera Orčina bratra Orana. Využila jsem také přítomnosti širší rodiny a vyfotila jsem Ich Kessy z Heřmanova domu (babičku), Ich Orku z Heřmanova domu (matku) a Fergi Viva Moravia (dceru) pohromadě. Podoba je úžasná.


Babička Kessy, máma Orka a dcera Fergina Fergi na KV 2008

17.10. – 19.10.2008 Náročné, ale úspěšné tři dny jsme tento prodloužený víkend strávili se Sárou na poli výstavním i pracovním. Díky tomu, že byl tento rok zvýšený zájem o LZ i BZ v Prostějově, pořádaly se nejen o víkendu, ale i v pátek, kdy startovalo šest pejsků na LZ a šest na BZ. Na LZ zvítězila naše Sára s plným počtem bodů.


Vítěz LZ a BZ

V sobotu jsme vyrazili do Brna, kde Sára ve třídě mladých získala titul CAJC. Felli Viva Moravia získala ocenění VN1 v dorostu a zapozovala s naší Fergi. Felli je stejně jako obě její sestry plnochrupá a má moc hezkou kostru.


Felli Fergi a Felli

V mezitřídě získal titul CAC syn našeho Dana Gino od Černých rytířů, zatímco jeho bratr Grand zvítězil na LZ v Prostějově s plným počtem bodů a splnil poslední podmínku chovnosti. V neděli pak Sára složila BZ s plným počtem bodů a opět zvítězila.


11.10.2008 Obrovský úspěch se podařil Dracovi Viva Moravia! Draco se svou paničkou složil už druhé PZ na Slovensku, tentokrát se umístil na nádherném 2. místě a získal titul R. CACT. Moc blahopřejeme a držíme palce na další akce!


Filip

7.10.2008 Jena Horalka má šest štěňátek, čtyři kluky a dvě holky. Pejsek a fenka jsou volní. Situace se navíc velmi zkomplikovala, Jena měla těžký a dlouhý porod, kdy ji praskla děloha, následoval císařský řez, dvouhodinová operace a desetidenní boj o její život. Teď už víme že jsme vyhráli. Péči o štěňata převzala v těchto nelehkých dnech naše zlatíčko Orka, takže Jena mohla náležitě odpočívat. Teď už jsou všichni zpět u mámy a daří se jim dobře.


Orka krmí kluky Jena krmí holky Jena

28.9.2008 Naší Fergi bude 7 měsíců a protože si ji spousta lidí plete s Orkou, udělali jsme holkám společné foto:


Fergi a Orka Fergi a Orka

25.9.2008 Rina z Heřmanova domu byla dnes nakryta psem Ich. Jonáš Horalka. Tohoto spojení si moc vážíme, protože Jonášovi majitelé už pejska ke krytí nevyužívají. Pokud se vše zadaří jak má, štěňata budou k odběru koncem ledna.


14.9.2008 Dnes nastal významný den. Naše Ginuška–Rina z Heřmanova domu začala konečně téměř po roce hárat a my můžeme všechny potenciální zájemce potěšit tím, že budeme mít štěňátka. Krytí Giny plánujeme na přelom září–října, odběr štěňat pak mezi lednem a únorem.


14.9.2008 Přišly nám fotky Erta Viva Moravia z jeho domova v Blatné. Fotky přidány k vrhu E.


1.9.2008 Naše Fka oslavila půl roku života. Děkujeme majitelům za péči o pejsky, za pěkné fotky a informace. Naše Fergi se pomalu připravuje na život loveckého a výstavního psa.


Fergi Fergi

23.8.2008 Draco Viva Moravia žijící na Slovensku úspěšně složil PZ v I. ceně. Jemu i majitelce moc blahopřejeme a držíme palce na příštích zkouškách, kterých je ještě čeká víc než dost.


Draco Viva Moravia

20.8.2008 Příjemné dva dny jsme strávili s částí naší smečky v Dobrovízi u manželů Heřmanových. Byly to moc příjemné dny, my i pejsci jsme si je opravdu užili. Využili jsme příležitost nafotit pohromadě jedenáct(!) jezevčíků. Na fotce jsou Gina z Heřmanova domu, Dorka z Heřmanova domu a Dorčiny dcery, vnučky a pravnučky.


Dorka, Peggy, Netty, Kessy, Tereza, Gina, Asta, Kora, Orka, Rina, Fergi

16.8.-17.8.2008 Příjemný víkend jsme strávili na dvoudenní výstavě v Bratislavě. První den Sára získala ocenění CAJC a protože to byl chybějící CAJC z mezinárodky, máme doma Junioršampiona SK. Druhý den úspěch zopakovala, máme tedy 5 slovenských CAJCů.
Po oba dny se také předvedla Flintta Viva Moravia a získala vždy ohodnocení VN.


máma Orka, Táta Hannibal, dcera, Flintta a Sára

11.8.2008 Naši stanici navštívil otec vrhu F, Hannibal Wojtek's. Zapózoval se svými dcerami Flintou a Fergi.


Hannibal, Fina, Orka      Orka, Fergi, Hannibal

10.8.2008 Klubový výstava Jevíčko byla pro naši stanici úspěšná. Dorro Viva Moravia získal ocenění V1 CAC v mezitřídě, ve štěňatech se předvedla naše Fergi jako VN1 a sestřička Flintta byla VN2. V mladých pak získala naše Sára v konkurenci 15 mladých fen ocenění výborná 2. Následně pak byla Sára úspěšně vybraná do chovu, když váhu se nám podařilo snížit na 8.45kg a bonitační kód máme také pěkný 0m/AR/5.
Majitelům našich odchovů blahopřejeme a děkujeme za výborné předvedení i péči o pejsky.


9.8.2008 Dorro na kontaktním norování na Slovensku v náročném deštivém počasí vybojoval titul Norník a I.cenu. Z důvodu počasí absolvoval jen jedno kolo, kde uspěl jako hlasič.


6.8.2008 Flintta Viva Moravia má vlastní stránky. Najdete je na www.hrubosrstyjazvecik.wbl.sk.


4.8.2008 Dobrá zpráva pro zájemce o štěňátka. Narodí se za dva měsíce, matka je Ich.Jena Horalka a otec Ch.Wojtekś Hannibal. I když neponesou jméno naší stanice, narodí se a vyrostou u nás, u nás budou také na přelomu listopadu a prosince k odběru.


1.8.2008 Fergi má 5.měsíců.

     


21.6.2008 Na oblastní výstavě v Náměšti na Hané se předvedli dobře naši pejsci i jejich potomci. Tady jsou výsledky:
Sára V1, vítěz třídy mladých v konkurenci 12! mladých fen.
Potomci našeho Dana-Marko z Lopenických kopců V4, Grand od Černých rytířů V3 a nejúspěšnější byl Danův a Julinčin vnuk, syn Ami Viva Moravia, pes Amir z Babického žlebu který získal ocenění VTM a byl i vybrán do chovu. Bonitace se úspěšně zúčastnila i jeho sestra Asta.


7.6.2008 Dnes složili úspěšně ZN tito potomci naší Orky: Dyra Viva Moravia 84 bodů, celkově 2. místo, Dorro Viva Moravia 84 bodů, celkově 3. místo. Majitelům moc blahopřejeme.


6.6.2008 Na výstavě ve slovenském Senci získala Sára svůj třetí CAJC a následně i BOB, když v souboji o tento titul porazila naši Orku, která získala CAC ve třídě šampionů. A protože to je CAC třetí, Orinka je Grandšampion SK. Považujeme to za velký úspěch, protože Orka je jen 3.měsíce po porodu štěňátek. Tímto jsme ukončili aktivní výstavní kariéru naší Orky. Dále se budeme účastnit výstav jen pro radost.Tady je souhrn titulů které jsme za čtyři roky ve výstavních kruzích s Orkou získaly:
Interšampion, Grandšampion SK, Šampion ČR, SK, WUT, Junioršampion ČR, 3*BOB, 2*NV, 2*KV, VT, OV.


24.5.2008 Draco Viva Moravia složil na Slovensku úspěšně FS v I. ceně s plným počtem bodů. Majitelce moc blahopřejeme a držíme palce na dalších zkouškách.


17.5.2008  Delaware Cora(Sára) dnes úspěšně absolvovala ZV v I. ceně s plným počtem bodů a stala se vítězem zkoušek 16.5. Na klubové výstavě SKCHJ získala Sára tituly CAJC a KV 08 10.5. Dorro Viva Moravia úspěšně složil ZV v I.ceně 4.5. Sára získala na své první výstavě v Banské Bystrici V1 CAJC (viz. foto)


3.5.2008 Dyra Viva Moravia složila ZV. Doplatila na svůj přílišný temperament a známka 2 z poslušnosti ji posunula do II.ceny.Hlasitost a nos byly hodnoceny 4 20.4. V těchto dnech nás opustil vrh F. Štěňátka odešla do nových domovů a my máme radost že jsme mohli potěšit i ty majitele, kteří o své předchozí miláčky přišli.Místo Corta odešel do rodiny pejsek Finn, prázdné místo po Daffy vyplnila Felli. Naprosto neplánovaně zůstala doma fenka Fergi, která  byla stejně jako její sourozenci od narození zamluvená. Když jsme se ale dozvěděli o smrti Catty jako třetího pejska z našeho chovu uvědomili jsme si, že pokud by podobná tragedie potkala nás, po Orce by u nás zůstalo obzvlášť bolavé a prázdné místo. Když se navíc jeden ze zájemců ukázal jako méně vhodný, bylo rozhodnuto (viz. foto)12.4.2008 Danův syn Gino od Černých rytířů získal na NV v Ostravě titul CAJC. Blahopřejeme!

Do třetice smutná zpráva. Dnes tragicky pod koly auta zahynula Catty Viva Moravia 11.4. Milý dopis přišel za Slovenska od majitelů Cira. Pejsek v minulém roce úspěšně složil FS a BL s titulem Norník 10.4. Orce z Heřmanova domů dnes přišel přiznaný titul Interšampion krásy.30.3.2008 Dan z Vizovického podzámčí nakryl fenu Lexi od Černých rytířů pana Balaji.


30.3.2008 Přidané fotky štěňat vrhu F z jejich dosavadního života, Enny, Draca a Dorky Viva Moravia.


29.3.2008 Draco Viva Moravia V1 v mezitřídě na výstavě v Nitře.


30.3.2008 Dan z Vizovického podzámčí nakryl fenu Lexi od Černých rytířů pana Balaji.


30.3.2008 Přidané fotky štěňat vrhu F z jejich dosavadního života, Enny, Draca a Dorky Viva Moravia.


29.3.2008 Draco Viva Moravia V1 v mezitřídě na výstavě v Nitře.


2.3.2008 Dan z Vizovického podzámčí nakryl fenu Hessy z Jarohněvic. Jde o opakované spojení, z předchozího spojení se narodili tři potomci i v barvě hnědá s pálením. Zájemcům o štěňata poskytneme číslo na chovatele.


1.3.2008 Dan z Vizovického podzámčí nakryl Bessy z Bělotínkských rybníků. Telefon na majitele fenky poskytneme po domluvě.


1.3.2008 Orce z Heřmanova domu se narodilo 7 štěňat, 4 pejsci a 3 fenky. Všechna štěňata byla zadaná dávno před narozením. Více informací viz vrh F v odchovech.


28.2.2008 Další moc smutná zpráva. Po malé Daffynce odešel do psího nebe i dvouletý drsňák Cort Viva Moravia. Jeho smrt zavinil nevychovaný agresivní pes. Malou náplastní na bolísktu bude jeho rodině pes Finn Viva Moravia.


28.2.2008 Množí se nám fotky odchovanců z vrhu E. Všem majitelům děkujeme za vzornou péči i informace. Fotky přidané k vrhu E.


12.2.2008 Přidané fotky k vrhu E


9.2.2008 Na MV v Brně získal Draco Viva Moravia V1 ve třídě mladých.


8.2.2008 Během minulého víkendu se do světa rozutekly štěńátka po Julince a Jonášovi, ale koncem února čekáme narození štěňat po Orce a Hanibalovi.


8.2.2008 Nové fotky Dorra,za které moc děkuji majitelům.


27.1.2008 Na mezinárodní výstavě v Trenčíně se předvedly Orka a Sára. Sára ve třídě dorostu VN, Orka ve třídě šampionů V3.


25.1.2008 Dnes tragicky pod koly auta zahynula Daffy Viva Moravia, fenka do které jsme my i její majitelé vkládali velké naděje.


12.1.2008 Na NV v Olomouci se předvedli dva potomci naší Orky. Pejsek Dorro získal ocenění CAJC, fenka Dorka V2 ve třídě mladých. Oba byli také vybráni do chovu, Dorro s kodem On/AR/5, Dorka On/5. Majitelům obou pejsků moc blahopřejeme!


12.1.2008 Nové fotky vrhu E. Volní jsou ještě dva pejskové.


1.1.2008 Ve dnech 28.12-1.1. navštívil naši stanici Ch. Wojteks Hanibal a to za jediným účelem, splodit potomky s Ich. Orkou z Heřmanova domu. Podařilo se a narození štěňátek očekáváme začátkem března, k odběru budou koncem dubna - začátkem května. Fotky Hanibala a Orky najdete v sekci štěňata.


25.12.2007 Přidané fotky štěňátek k vrhu E. Prckové mají už jména, pejskové vykročí do světa se jmény Endy, Erro, Egon a Ert, fenky pak Eimi, Enny, Eira.

Přidané i fotky Julinčina syna z minulého vrhu, pejska Cerika, doma přejmenovaného na Maxík.


10.12.2007 Julince od Řeky Lomnice se dnes narodilo 7 štěňátek. 4 pejskové a 3 fenky, všichni v barvě divočáka. Volní jsou dva kluci a jedna holčička.


27.11.2007 Dnes slaví 1. narozeniny štěňátka vrhu D. Přejeme všem dodatečně pevné zdraví a majitelům pevné nervy. Přidané fotky Dyry, Draca a portrét Dorinky. Všem majitelům našich štěňátek děkujeme za výbornou péči a krásné fotky, které nám už téměř rok posílají.


20.11.2007 I když jsme to původně neměli v úmyslu, zveřejňujeme pár fotek naší nejmladší fenky, importované ze stanice Delaware. Matka je ch. Delaware Sabuita, otec Ich. Revestrekens Kantor. Na fotkách jsou Sáře necelé tři měsíce.Sára

SÁRA


Sára

SÁRA

17.11.2007 Orka z Heřmanova domu získala na MVP v Praze tituly CAC a CACIB a nominovala se tak na prestižní výstavu Crafts 2008.


3.11.2007 Na MVP v Nitře se Orce moc nedařilo, získala V2 ve třídě šampionů, takže pro poslední CAC nutný na Grandšampiona Slovenska si pojedeme do Trenčína. Orčin syn Draco Viva Moravia získal V2 ve třídě mladých.


29.10.2007 Dnes se konala Klubová výstava v Praze-Letňanech. Na prvním místě chci zmínit úspěch největší, Ch. Orka z Heřmanova domu totiž stejně jako v minulém roce získala tituly CAC, KV 07 a BOB. Její dcera, Dorka Viva Moravia ve třídě mladých byla oceňena jako velmi dobrá. Dcera našeho chovného psa Dana Ajmy od Kafíka získala v mezitřídě V2, R. CAC. S Rinou z Heřmanova domu jsme se zúčastnili výběru do chovu, kde Gina uspěla a stala se tak kandidátem chovu s bonitačním kodem 0n/5. Vzhledem k tomu že zkoušky už má, je tedy Gina naší další chovnou fenou. Štěňátka od ní ale zatím neplánujeme.


21.10.2007 Přidané fotky Draca Viva Moravia, za které moc děkujeme majitelce.


21.10.2007 Rina z Heřmanova domu úspěšně absolvovala LZ v I. ceně a stala se zároveň i celkovou vítězkou LZ v Prostějově. Nečekaný úspěch, o to větší radost.

Tento den složila zkoušky i Catty Viva Moravia a to BZ a stala se tak lovecky upořebitelnou fenou.


20.10.2007 Přidané nové fotky Riny, Orky, Draca Viva Moravia, Asty Viva Moravia, Dana, Danových štěňat a Danova hnědého syna.


20.10.2007 Rina z Heřmanova Domu složila BZ v I. ceně a umístila se na 3. místě.


11.10.2007 Julinka od Řeky Lomnice byla nakryta psem Jonáš horalka. Více v sekci ŠTĚŇATA.


8.9.2007 Na národní výstavě v Brně se sešel širší okruh naší psí rodiny. Za naši stanici se předvedly Rina a Orka z Heřmanova domu, Rina ve třídě mladých získala v konkurenci 9 fen ocenění výborná 4, Orka ve třídě vítězů CAC.
Dále se předvedly Orčiny děti z vrhu D Dorro a Dorka, oba získali ocenění VD. Na výstavu přišla rodinku pozdravit i další sestřička z vrhu Daffy. Za společné fotky sourozenců (viz vrh D) děkujeme Romanovi Doleželíkovi. Poděkování patří i majitelům všech našich odchovanců za ochotu a odhodlání pejsky i přez první neúspěch dál předvádět. Držíme palce.


18.8.-19.8.2007 Na dvoudenní výstavě v Bratislavě získala Orka z Heřmanova domu v sobotu V2. V neděli jsme byli úspěšnější, získali jsme CAC, CACIB. Tímto naše Orka splnila podmínky k udělení titulu Interšampion krásy a WUT šampion. Na výstavě se také po oba dny předvedl Draco Viva Moravia, který získal ocenění velmi nadějný 1, nádherný posudek, ve kterém mu nebyla vytknuta žádná vada. Majitelce moc blahopřejeme.


4.8.2007 Na mezinárodním kontaktním norování na Slovensku se otec našeho D vrhu Brit JDM umístil na krásném 3. místě a získal titul CACIT. Blahopřejeme!


4.8.2007 Rina z Heřmanova domu dnes úspěšně složila zkoušky z norování s plným počtem bodů.


4.8.2007 Přidány fotky Dorra a Draka Viva Moravia


23.6.2007 Cort Viva Moravia, syn Julinky a Dana, dnes úspěšně složil ZN.


18.6.2007 Ami Viva Moravia se narodilo devět štěňátek. Pokud máte o štěňátko zájem, konntaktujte nás. Více informací v sekci ŠŤEŇATA


16.6-17.6.2007 Orka z Heřmanova domu úspěšně absolvovala klubovou barvářskou soutěž v I. ceně a získala titul R. CACT.


16.6.2007 Přidány fotky Dyry a Daffy Viva Moravia


9.6.2007 Na oblastní výstavě psů získala Ch. Orka z Heřmanova domu titul vítěz třídy vítězů a oblastní vítěz.

Ve třídě dorostu se na Oblastní výstavě v Buchlovicích předvedla Dorka Viva Moravia a získala ocenění velmi nadějná. Majitelům moc blahopřejeme!!!


6.6.2007 Dnes jsme dostali zprávu,že Danovi a Arce od Říčky Šlapanky se narodilo 5 štěňátek.


2.6.2007 Do rodné ČR se po půlročním pobytu v Německu vrátil devítiměsíční velmi nadějný pejsek Xaver Horalka a rozšířil tak naši psí smečku. Xaver je plnochrupý pes s krásnou hlavou, výbornou kostrou i srstí. Jakmile se mu podaří pořádně přibrat, což momentálně potřebuje a trochu se okoukat, čeká ho spousta práce v podobě výstav a výcviku na zkoušky. Z Německa má složenu zkoušku z hlasitosti. Matkou Xavera je Ich. Hawana ab Hinc, otcem Ich. Ravestreken's Kantor.


2.6.2007 Na mezinárodní výstavě psů v Nitře se sešla nezvykle velká konkurence i ve třídě šampionů. Naše Orka získala R. CAC.


19.5.2007 Rina Z Heřmanova domu složila opravné zkoušky vloh, tentokrát bez problémů v I. ceně. Známka z hlasitosti 4.


12.5.2007 O tom že ne vždy se daří jsme se přesvěčili dnes na ZV s naší Rinou z Heřmanova domu. Gina zde doplatila na příličný temperament a z poslušnosti a slídění sklidila známky 2, což je bohužel i II. cena


3.5.2007 V těchto dnech se Danovi a Hessy z jarohněvic narodilo 9 štěňat. Tři štěňátka, fenka a dva pejsci jsou ve vzácné barvě hnědá s pálením.


28.4.2007 Na mezinárodní výstavě v Praze získala Orka z Heřmanova domu CAC, CACIB. Rina z Heřmanova domu byla ohodnocena jako VD.
Návštěvu Prahy jsme spojily také s návštěvou u dcery naší Orky Dessy. Má se skvěle, užívá si bezstarostného psího života se svou prima rodinou, které tímto moc děkujeme za vzornou péči.


24.4.2007 Přidány další fotky Dorra Viva Moravia.


19.4.2007 Dnes byla nakryta Ami Viva Moravia. Otcem budoucího vrhu je import z Polska Palermo Herbu Kopidolek. Více v sekci ŠTĚŇATA.


17.4.2007 Na Národní výstavě v Ostravě získala Orka titul CAC.


1.4.2007 Doplnění fotek Danových štěňat na jeho stránky.


27.3.2007 Dan z Vizovického podzámčí nakryl fenu Arku od Říčky Šlapanky pana Bureše.


24.3.2007 Na spádové schůzi jsme se s Rinou z Heřmanova domu zůčastnili jarního svodu. Gina je plnochrupá s nadprůměrnou kvalitou srsti a tmavým okem. Nebyly na ní schledány žádné vady vylučující z chovu. Při cestě domů jsme navštívili Dorra Viva Moravia. Roste z něj moc pěkný pes a má se opravdu výborně.


16.3.2007 Přidání fotek Dorky, Dorra a Draca.Štěňátkům se daří dobře, začínají lovit a učit se všemu co musí správný jezevčík umět.


3.3.2007 Dan z Vizovického podzámčí dnes nakryl Hessy z Jarohněvic pana Hauerlanda. Hessy je sestrou bohužel již uhynulého interšampiona práce Hera. Pokud má někdo o štěně z tohoto spojení zájem, telefon na majitele fenky mu poskytneme.


1.3.2007 Doplněny fotky Dessy (Julča), Draca (Filipko) a Dorra.


25.2.2007 Vyrazili jsme na SV do Holýšova. Vezli jsme tentokrát dvě naděje, Rinu a Orku z Heřmanova domu. Moc jsme se těšili, ale výstava nás velmi zklamala. Kruhy malé, rozhočí musel posoudit 73! drsňáků a podle toho posuzování vypadalo. Neurčovalo se pořadí, nebyl čas psy pořádně prohlédnout a oni neměli možnost se v malém kruhu pořádně předvést. Například pejskové v mezitřídě, v minulosti téměř všichni otitulovaní si odnesli bez výjimky velmi dobrou, jeden v minulosti Cajcový pes dokonce dobrou. Rina se v pohybu oproti Brnu zlepšila, pan rozhočí ji označil za velkou naději do budoucna, dnes ale oceněnou jen nadějná. Ve třídě vítězů získala Orka R.CAC (první v životě), i když pochybuji, že si ji stihl rozhočí za půl kolečka vůbec prohlédnout.


23.2.2007 V těchto dnech se Danovi a Cedře z Mikulákova dvora narodilo 8 štěňat. V případě zájmu kontaktujte chovatele, pana Balaju (ch.s.od Černých rytířů). Tel: 723/321735


10.2.2007 Na první letošní výstavu jsme se vydali do Brna a to s mladou Rinou. Ta ale výstavou nadšená vůbec nebyla, v kruhu předvedla všechny možné formy nepředvádění se, takže získala jen ocenění nadějná.


16.1-21.1.2007 V tomto týdnu nás opouští štěňátka z prvního vrhu naší Orky. První odešel pejsek Draco (Filipek). Bude bydlet nedaleko Bratislavy na Slovensku. Další v pořadí pak fenky Dyra, Dorka, pejsek Dorro a na závěr Dessy (Julinka). Doma zatím zůstává Daffy, pro kterou hledáme nového majitele.


20.12.2007 V těchto dnech nakryl Dan z Vizovického podzámčí fenu Cedru od Mikuláka pana Balaji. Pokud máte zájem o štěně z tohoto spojení, je možné si ho zamluvit v chovatelské stanici od Černých rytířů.


18.12.2007 Argos Viva Moravia, syn Julinky a Dana, který je v našem spolumajetku, se stal chovným psem. Byl také přidán na naše stránky.


6.12.2006 Přidány fotky vrhu D v odchovech. Na stejném místě je shlédnutí i fotka Brita JDM, otce štěňat.


27.11.2006 Máme štěňátka!!! Orce z Heřmanova domu se dnes ráno narodilo šest štěňátek a to dva pejskové (Dorro, Draco) a čtyři fenky (Dorka, Daffy, Dessy, Dyra). Všichni prckové i Orka jsou v pořádku a mají se čile k světu. A že to nebudou obyčejná štěňátka je jasné, vždyť spolu s maminkou získali BOB na klubové výstavě a CACT na ZH. Pokud máte zájem o fenku z tohoto vrhu (pejskové jsou dávno zamluvení), dejte nám vědět.


2.11.2006 Opožděně jsme se dozvěděli, že 23.10. složil úspěšně BZ v I. ceně s počtem 109 bodů Bard Viva Moravia. Byla to premiéra nejen Bardíkova, ale i jeho páníčka, takže oběma srdečně blahopřejeme.


29.10.2006 Na klubové výstavě v Praze získala naše Orka tituly CAC, KV a BOB!!! Máme z Orky velkou radost. Byla to totiž její poslední výstava před mateřskou dovolenou.

Na výstavě se také předvedl syn naší Julinky z prvního vrhu Argos Viva Moravia. Argo získal výbornou 3 v konkurenci 10 psů, prošel úspěšně výběrem do chovu a stal se chovným psem.


21.-22.10.2006 Orka ze zúčastnila Memoriálu Miloše Doubka, zkoušek honičů se zadáním titulu CACT. Zkoušky dokončila v I. ceně a celkově se umístila na 3. místě. Jako nejlepší jezevčík získala i titul CACT. Po Danovi, který na těchto zkouškách před čtyřmi lety zvítězil a Julince, která byla před dvěma roky čtvrtá R. CACT je Orka náš třetí pes, který zde úspěšně reprezentoval naši stanici.


22.10. Ami Viva Moravia úspěšně složila BZ v I. ceně, získala známku 3 z odložení a následování, jinak samé 4.


21.10. Na lesních zkouškách v Prostějově se předvedli Argos a Ami Viva Moravia. Oba dokončili zkoušky v I. ceně, Ami získala pochvalu za nejlepší barvu, dvě známky 3 z odložení a následování, jinak 4. Argos získal ty samé známky. Oběma moc blahopřejeme.


16.10.2006 Doplněna stránka Riny z Heřmanova domu. Protože je Rina (doma překřtěná na Gina) velký neposeda, nemáme zatím žádné fotky. Autorkou uvedených je Markéta Heřmanová, které tímto ještě jednou děkuji. Na fotkách je Gině 7 týdnů.


8.10.2006 Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích získala Orka ve třídě šampionů tituly CAC a R. CACIB. Ještě ji čekají zkoušky honičů, klubová výstava a pak nástup na mateřskou dovolenou.


29.9.2006 Dnes jsme se s naší Orkou vypravili na výlet na Slovensko. Rozhodli jsme se totiž Orku nakrýt a jako partnera jsme jí vybrali psa barvy tmavého divočáka s česko-slovensko-německým rodokmenem, jménem Brit JDM. Brit se zúčastnil jen jedné výstavy, ze které si ale odnesl titul CAJC. Dál se se svým majitelem účastnil zkoušek a to převážně norování, na kterém získal kromě titulu NORNIK také titul CACIT a umístil se na 5. místě na klubovém mezinárodním norování 2006. Z povrchových zkoušek má složeny BZ a ZH v I. ceně. Brit je plnochrupý. Pokud vše dobře dopadne, štěňátka budou k odběru v polovině ledna.


13.9.2006 Ve stanici z Heřmanova domu se před sedmi týdny narodila štěňátka a to čtyři fenky a dva pejsci. Matkou je Ich. Netty z Heřmanova domu a otcem BIS klubové výstavy 2005 Lord z Vrchánova. A protože jde o spojení zajímavé a také proto, že máme jezevčíky rádi, rozrostla se naše smečka o další fenku. Jmenuje se Rina z Heřmanova domu.


20.8.2006 Na mezinárodní výstavě v Bratislavě získala Orka tituly CAC a R. CACIB.


5.8.2006 - 6.8.2006 V těchto dnech se Dan z Vizovického podzámčí zúčastnil soutěže v norování v Srbském městě Bečej. Výhodou byla možnost získat hned dva tituly CACIT, Srbský a Maďarský. První den se Danovi příliš nedařilo, protože když lišku otočil a vyháněl, uchopil ji za oháňku, takže bohužel druhá polovina těla a to je v Maďarsku i druhá cena (u Dana poprvé v životě). V neděli ale už nezaváhal a lišku rychle vyhnal. Ta se ale bohužel v okamžiku do nory vrátila, takže nakonec Dan práci završil hrdelním chvatem, za který získal titul CACIT. Splnil tak poslední pracovní podmínku k udělení titulu INTERCHAMPION PRACE.


17.7.2006 Julinku od Řeky Lomnice jsme začali připravovat na SVP. Julinka vodu miluje, vše zvládá na výbornou, snad jen předávat kačenu se jí moc nechce. Bohužel jsme ale zjistli že termín zkoušek se nám kryje s norováním v Srbsku, kam se chystáme s Danem. Tak snad někdy příště.


14.7.2006 Přišly nám další nádherné fotky malého Centuria. Prcek je roste jako z vody a dokonce má vyměněnou už i část zubů. Moc děkujeme rodině Příbramských za vzornou péči, informece a fotky.


5.7.2006 Danovi a Citě od Říčky Šlapanky se dnes narodilo 9 štěňátek. Jedna z feneček bohužel porod nepřežila, ale dalším pěti fenkám a třem pejskům se daří dobře.


24.6.2006 Na mezinárodní výstavě v Brně získala Orka z Heřmanova domu ve třídě šampionů tituly CAC a R. CACIB.


10.6.2006 Dnes jsme vyrazili na výstavu do Náměště na Hané. Tentokrát bez Orky, pouze jako doprovod svého nejstaršího syna se s námi vydala Julinka, jen jako divák. Argo se na své první výstavě předvedl dobře a obdržel následující posudek: Typický, plnochrupý pes, rovný hřbet, správně hluboký hrudník standardní úhlení obou končetin, srst drsná, avšak není ve výstavní kondici. VD2
Na premiéru to ušlo, takže se s Argem, jen co se mu srst, o kterou přišel v šarvátce se svým stájovým kolegou spraví vypravíme na další výstavu a hlavně na výběr do chovu.
Na této výstavě se také v konkurenci 18 dalších fen ve třídě mladých předvedla dcera našeho Dana Inka Zwi-Le-Ro. Jak se Inušce dařilo zatím nevíme, zjistíme.


10.6.2006 Dostali jsme zprávu od majitele Ami Viva moravia. Aminka svému páníčkovi minulý týden úspěšně dohledala divočáka a jakmile začne konečně hárat bude nakryta. Stane se tak zakladatelkou ch. stanice z Babického žlebu.


3.6.2006 Přišly nám fotky Cory Viva Moravia a Centuria Viva moravia.


17.5.2006 Přidány fotky pejska Cyra Viva Moravia z nového domova. Protože to byl můj mazel a oblíbenec, jsem ráda že se má opravdu dobře.


6.5.2006 Dan z Vizovického podzámčí nakryl fenu Citu od Říčky Šlapanky. Pokud má někdo zájem o štěňátko z tohoto spojení, ozvěte se, telefon na majitele fenky máme. Cita je výborná, má složena ZV, LZ, BZ s plným počtem bodů a ZN.


29.4.2006 S Orkou jsme se vydali na Mezinárodní výstavu do Prahy-Letňan. Byli jsme celkem úspěšní, protože Orka získala CAC a CACIB.


17.4.2006 Majitelé Cerika nám poslali fotky, za které moc děkujeme. Je vidět, že se má prcek dobře a roste jako z vody.


14.4.2006 Jarního svodu se dnes zúčastnil Bard Viva Moravia. Bard je typický plnochrupý pes, skus nůžkový. Žádné vady na Bardovi nebyly nalezeny.


27.3.2006 Přidány fotky Corta Viva Moravia ZDE


27.3.2006 Postupně nám přišly zprávy od všech nových majitelů štěňátek. Vesměs zvládly všechny Julinčiny děti změnu majitelů bez větších problémů a daří se jim dobře. Všem novým majitelům děkuji za výbornou péči a za zprávy. Přidána fotka Cedrinky.


26.3.2006 Přidány fotky Centuria z nového domova. KLIK


19.3.2006 Dnes nás opouští poslední malý drsňáček, pejsek Cyr.


18.3.2006 Do nových domovů dnes odešli pejskové Cerik a Ciro. Ciro odcestoval k novému majiteli na Slovensko, kde bude plnit roli loveckého psa.


17.3.2006 Dnes nás opustila většina štěňátek, první odešel pejsek Cort, další v pořadí pejsek Centurius a pak fenky Cora a Cedra.


16.3.2006 Do nového domova dnes odešla nejmenší fenka, Catty. S Cattynkou se ale budeme dál vídat, bydlí nedaleko nás. Doma ji čekala kamarátka Gatty a obrovský revír, kam bude s páníčkem chodit, jen co povyroste.


5.3.2006 Jeden ze zájemců o pejska se rozhodl, že si vezme fenku Catty, která měla původně zůstat doma. Takže pro případné zájemce máme volného jezevčího kluka. Ostatní štěňátka mají své majitele.


14.2.2006 Našim štěňátkům jsou tři týdny. O nejslabšího pejska jsme bohužel přišli, takže máme osm štěňátek. Tři fenky a pět pejsků. Pejsci Centurius (na přání majitele), Cort (na přání majitele), Cyr, Ciro a Cerik jsou už zadaní. Fenky Cira a Cora už mají také nové páníčky. Fenka Catty je zatím volná, hledáme pro ni ale majitele z řad myslivců nebo zájemců o chov. Cyr a Cora jsou tmaví divočáci, ostatní mají barvu divočáka.


11.2.2006 Na výstavě v Brně se naše Orka předvedla naposledy v mezitřídě. Z rozhodnutí Německého rozhodčího Horsta Kliebensteina získala V1. Dále budeme Orku vystavovat ve třídě šampionů.


8.2.2006 Stanice z Heřmanova domu má internetové stránky. Více v ODKAZECH.


7.2. 2006 Naší Orce byl přiznán titul šampion SR.


29.1.2006 Na MVP v Trenčíně získala Orka z Heřmanova domu titul CAC a splnila tím tak poslední podmínku k udělení titulu šampion SR.


24.1.2006 Julince se narodilo devět štěňátek, na svět přišli císařským řezem a je to šest pejsků a tři fenky. Kromě jednoho velmi slabého pejska jde o vyrovnaný vrh a mají se čile k světu. Pokud máte o štěňátko zájem, ozvěte se.


14.1.2006 Orka z Heřmanova domu získala na Národní výstavě v Olomouci titul CAC a Národní vítěz. Splnila tak poslední podmínku k titulu šampion ČR.


16.11.2005: Doplněny fotografie Biny Viva Moravia (vrh B), více ZDE


13. - 14.11.2005: Dan z Vizovického podzámčí se zúčastnil klubové honičské soutěže. Moc se mu tentokrát nedařilo, takže soutěž dokončil ve třetí ceně. Na třetím místě v této soutěži se umístlila Netty z Heřmanova domu, sestra naší Orky.


05.11.2005: Orkou z Heřmanova domu jsme byli na výstavě v Nitře. Orka získala titul CAC. Vítězem plemene se stala Netty z Heřmanova domu.


23.10.2005: Na BZ se přišel se svým pánem podívat i Bard Viva Moravia. Z Bardíka je krásný pes, má tmavé oko a vypadá velmi nadějně. Svého páníčka si dokázal už docela dobře ochočit a zatím poslouchá pán psa. To se ale brzy změní, protože Barda čekají v příštím roce BZ a ZN.


23.10.2005: Argos Viva Moravia složil úspěšně BZ v první ceně.


22.10.2005: Orka z Heřmanova domu zvítězila na lesních zkouškách. Podařilo se nám zopakovat včerejší úspěch a opět jsme zvítězili na zkouškách, navíc všechny disciplíny zvládla Orka s plným počtem bodů!!!


22.10.2005: Na lesních zkouškách se předvedl náš odchovanec Agi Viva Moravia. Agi, doma řečená Cilka, bojovala se samými 4, bohužel na poslední disciplíně, kterou byla barva (šla volně), získala známku 2, takže zkoušky dokončila ve II.ceně. Agi má tak složeny ZV, LZ, ZN, na jaře ji čeká výstava a když vše dobře dopadne, tak i výběr do chovu.


21.10.2005: Naše Orka dnes předvedla, že není jen krásná, ale že jí to jde i na poli pracovním a zvítězila na barvářských zkouškách s plným počtem bodů. Na těchto zkouškách se předvedla i Asta Viva Moravia, zkoušky úspěšně dokončila v I.ceně.


04.10.2005: Na výstavě v Českých Budějovicích získala Orka další CAC.


30.09.2005: Orčin bratr Jch Oran z Heřmanova domu má vlastní stránky. Více v odkazech.


30.09.2005: Dnes nás navštívil majitel Airy Viva Moravia. Aira je plnochrupá, má sloľeny zkoušky z norování s plným počtem bodů a připravuje se na barvářské zkoušky. Celý vrh A můľeme tedy prohlásit za plnochrupý, navíc mají všichni pejsci ľijící u majitelů myslivců sloľeny zkoušky z norování s plným počtem bodů .I fenka ľijící v Kanadě projevuje výborné lovecké vlohy.


28.09.2005: Dnes odešel k novým majitelům poslední pejsek-Bonny.


24.09.2005: Tentokrát jsme se vydali zkusit štěstí na národní výstavu do Brna. Naše Orka z Heřmanova domu byla přihlášena do mezitřídy, získala tituly CAC, Národní vítěz a BOB!!!


11.09.2005: V neděli se konala Klubová výstava v Kunraticích. Naše Orka z Heřmanova domu zde byla poprvé vystavována v mezitřídě,získala titul CAC a splnila tím podmínky k udělení titulu JCH ČR. Orčin bratr JCH Oran z Heřmanova domu získal taktéľ tytul CAC, polosestra ICH.Netty z Heřmanova domu získala titul R.CAC.Zajímavé je i to,ľe celkovým vítězem výstavy se stal polobratr naší Orky Jch. Lord z Vrchánova (po Chlupovi od Petrboka) který získal tituly CAC, KV, BOB, BIS. Lordem byla momentálně nakryta matka naší Orky Ich. Kessy z Heřmanova domu.


10.09.2005: Na oblastní výstavě v Buchlovicích se předvedla Ami Viva Moravia, získala titul vítěz třídy a oblastní vítěz.Je to úspěch o to větší,ľe ľádné jiné feně nebyla výborná zadaná, takľe Ami získala obl. vítěze zcela bez boje. Porazila tak kolem třiceti fen. Zároveň se zúčastnila výběru do chovu, bonitační kod 0m/L/5.Posudek z výstavy naleznete na klubových stránkách.


27.08. - 28.08.2005: S naším Danem jsme se zúčastnili mezenárodního norování na Slovensku. Dan se umístil na celkově 7. místě jako druhý nejlepší český pes v konkurenci 67jezevčíků. Získal 64/72 bodů, v prvním kole morda v mordě, druhý den vyhaněč.


21.08.2005: Dnes jsme dostali zprávu od majitele Ami Viva Moravia.Ami má sloľeny ZV ve II. ceně, ZN 84 bodů (11.vteřin) které vyhrála. Momentálně se Aminka s páníčkem připravuje na BZ a chystá se na svou první výstavu do Buchlovic. Fenka se dle slov majitele jeví velmi nadějně jak po stránce pracovní, tak po stránce exteriérové.


19.08.2005: Do světa se vypravila i Bára Viva Moravia. Odjela se svými novými majiteli do Brna a i ona bude plnit roli rodinného psa. Barunce se zatím stýská, ale snad se vše brzy změní.


17.08.2005: Dnes jsme vypravily do světa naše štěňátka. Do nových domovů se vypravily Biny (Ostrava), Beky (Praha) a Bard (Mostkovice u Prostějova) Viva Moravia. Štěňátkům se daří dobře, všichni měli štěstí na hodné páníčky, kromě Bardíka budou mít v ľivotě jedinou roli a to dělat společnost svým rodinám. Bard bude vyuľíván jako lovecký pes.


13.08. - 14.08.2005: jsme se s našimi jezevčíky zúčastnili klubového norování na Slovensku. Všichni naši psi nás potěšili svými výkony. Nejúspěšnější byl Dan z Vizovického podzámčí, který si bočním chvatem první den a vyhnáním druhý den vyslouľil 2*72 bodů a titul CACIT. Argos z Vizovického podzámčí v obou dnech lišku vyhnal, bohuľel však jedenkrát opustil noru, takľe titul tentokrát nezískal. Mladinká Orka z Heřmanova domu startovala na memoriálu Františka vyslouľila a absolvovala BL. ve II.ceně jako hlasič. Udělala nám obrovskou radost, tím spíš, ľe měla velice tvrdého soupeře v podobě velkého lišáka.


06.08.2005: Orka z Heřmanova domu dnes úspěšně sloľila zkoušky z norování s počtem 84 bodů v čase 15 vteřin. Splnila tak poslední podmínku k uchovnění !


06.08.2005: Asta Viva Moravia našeho kamaráda Romana dnes úspěšně sloľila zkoušky z norování z výsledkem 84 bodů v čase 17 vteřin a stala se lovecky upotřebitelným psem. Oběma moc blahopřejeme !!


02.08.2005: Štěňátkům je šest týdnů a mají se čile k světu. Tři mají barvu divočáka a tři tmavého divočáka. Stále máme volné dva pejsky. Bard - divočáka, je krásný, nadějný pejsek, pro kterého hledáme páníčky kteří ho budou mít rádi a navíc ho ukáľou světu na nějaké té výstavě nebo zkouškách. Bonny je tmavý divočák, silný pes, vhodný pro myslivce i na mazlení.


23.07.2005: s naší Orkou jsme se vydali na výstavu do pro nás vzdálené Mladé Boleslavi. Orka zde byla naposledy předvedena ve třídě mladých,získala V3 v konkurenci osmi mladých fen. Její polosestra Ich.Netty z Heřmanova domu získala tituly CAC, NV, BOB a vítězstvím ve skupině IV. i BOG. Po Nettynce máme zamluvené štěňátko, takľe v příštím roce se naše směčka rozroste o další fenku.


© weblevne.wz.cz